Back to top
redakcja2 küldte be 05.05.2024 időpontban
Legyőzte régi riválisát Madridban Iga świątek
Sport

Iga Świątek, a még mindig csak 23 éves teniszező megállíthatatlan: ezúttal régi riválisát győzte le bravúros párbajban Madridban, újabb rekordokat megdöntve.

Nagy izgalmakat hozott az idei madridi WTA 1000-es torna utolsó mérkőzése, hiszen úgy alakult, hogy a tavalyi döntő szereplői kerültek újra szembe egymással. A címvédő Arina Szabalenka a lengyel Iga Świątekkel csapott össze. Ezúttal a lengyel lány győzött, egy olyan meccs után, amelyet a sajtó már most a szezon mérkőzésének nevezett el. A lengyel 7:5, 4:6, 7:6(7) arányban nyert, három meccslabdát labdát kivédve. A 22 éves játékosnak ez már pályafutása 20. címe, és a harmadik ebben a szezonban.

Iga Swiatek és Arina Szabalenka teljesen más utakon jutott a madridi WTA 1000-es torna idei döntőjébe. A lengyel mindössze 20 szettet veszített, míg a fehérorosz nem kevesebb, mint 60-at, a második helyezett többször is a kiesés szélén egyensúlyozott. A lengyel sportolónál a krízis csak a negyeddöntőben, a Beatriz Haddad Maia elleni mérkőzésen következett be, amikor zsinórban öt játékot veszített.

A döntőbe azonban már magabiztosan érkezett, és kemény meccsen, de mindvégig magabiztosan verte meg fehérorosz ellenfelét. A döntőig vezető úton csak egy szettet bukott el, a fináléban azonban három meccslabdát is hárítania kellett, mire legyőzte Szabalenkát.

A meccs összefoglalója:

"Nem volt joga megnyerni ezt a pontot" - szólt a bejegyzés a WTA hivatalos fiókjában. A második szett akciójáról volt szó, amelyben Swiatek nem csak hogy meg tudta védeni magát Sabalneka két erőteljes ütésétől, de maga is egy elképzelhetetlen ütéssel fejezte be a cserét. Swiatek azonban megállíthatatlan volt szombaton. Már csak azért is, mert a védekezésben is a képességei magaslatára emelkedett. "Őrült védekező játék Iga részéről!" - foglalta össze a WTA profilja az X platformon.

A lengyel játékos öröme óriási volt. Świątek így pályafutása 20. egyéni tornagyőzelmét könyvelhette el. Ezzel egyenlített Agnieszka Radwanska teljesítményével, aki ugyanennyi tornagyőzelemmel büszkélkedhetett pályafutása során.

Az OptaAce teniszstatisztikai profil szerint Iga eddig a WTA 1000-es tornák 31 százalékát nyerte meg, amelyeken részt vett, és ezzel ő a legsikeresebb teniszező az "1000-esek" történetében. A lengyel játékos megelőzi Serena Williamst, Kim Clijstert és Maria Sharapovát.

Ez egyben pályafutása 20. tornagyőzelme és kilencedik WTA 1000-es ranglistás tornagyőzelme. Korábban kétszer nyert Rómában (2021, 2022), Dohában (2022, 2024) és Indian Wellsben (2022, 2024), míg Miamiban (2022) és Pekingben (2023) is egy-egy győzelemmel rendelkezik.

Serena Williams 49 fellépésén tizenháromszor nyert 'ezrest' (26,5 százalék), Kim Clijsters tizenegy indulásból kétszer (18,2 százalék), Maria Sarapova pedig 50 indulásból nyolcszor (18,2 százalék).

Címlapkép: CHEMA MOYA PAP/EPA